FORNIR KAMIENNY

Fornir kamienny to idealny, naturalny produkt na: ściany, sufity, kominki, kolumny, łuki, meble,
lampy, lustra, zegary a nawet....... elewacje zewnętrzne budynków.

Dekory forniru kamiennego

Stosowany od wieków fornir drzewny zyskał w XXI w.równego sobie partnera a zarazem konkurenta, w postaci forniru kamiennego.
FORNIR KAMIENNY- łupek indyjski- cienki jak papier, elastyczny, odporny na wodę, mróz, promienie UV, lekki, a przede wszystkim łatwy w montażu. Posiada atesty ogniowe oraz na zawartość metali ciężkich. . Zaletami kamienia dekoracyjnego jest jego trwałość oraz  wysoka odporność na wszelkie uszkodzenia, a także bardzo łatwa obróbka.

Ze względu na znikomy ciężar może być stosowany wszędzie tam, gdzie "gruby" kamień zastosowany być nie może. W tej kwestii nie można oczywiście pominąć jego walorów estetycznych. Z racji tego, że kamienny fornir dekoracyjny jest produktem naturalnym, charakteryzuje się nieregularną powierzchnią, może się różnić barwą oraz posiadać minimalne "defekty" lub wtrącenia.

Jak powstaje fornir kamienny ?

Surowcem, z którego powstaje fornir kamienny są łupki indyjskie. Łupki krystaliczne, będące podstawowym surowcem, to skały metamorficzne charakteryzujące się doskonałą łupkowatością, czyli naturalnie dzielą się na płaskie kolumny o grubości 1-10 mm. W produkcji wykorzystuje się strukturalną laminację łupków, dzięki czemu w procesie wyodrębniania poszczególnych ich warstw, uzyskujemy cienkie warstwy skały (fornir) o grubości od 0,1 do 2 mm. Po zespoleniu z włóknem szklanym przy udziale żywic poliestrowych (ok. 1 mm) zachowują elastyczność i zwartą strukturę.

Całkowita grubość liścia forniru kamiennego w rezultacie zawiera się w przedziale od 1 do 3 mm. Nieregularna powierzchnia łupka oraz zmienność barw ich warstw mineralnych powodują, że każdy liść forniru kamiennego jest unikalny.Fornir Kamienny jest produktem eliminującym wszystkie trudności związane z obróbką naturalnego kamienia.

Jest lekki i elastyczny, dzięki czemu pozwala zastosować kamień wszędzie tam gdzie użycie grubej i ciężkiej płyty kamienia jest trudne lub niemożliwe. Wszystko teraz zależy od naszej wyobraźni dzięki nieograniczonym możliwością zastosowania forniru kamiennego nasze aranżacje stają się jedyne w swoim rodzaju.

Rozmiar arkusza standardowego: 122 cm x 61 cm
Grubość warstwy kamienia: do 2 mm,
Grubość arkusza: do 3 mm Powierzchnia arkusza: 0,74 m2
Waga arkusza: około 1 kg (waga 1m2 – około 1,5 kg)

Fornir jest odporny na działanie wody, promieniowania UV, mrozu – może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.
Arkusze posiadają atesty ogniowe i na zawartość metali ciężkich – zgodne z normami europejskimi.

Zastosowanie

Arkusze mogą być klejone do wszystkich powierzchni stosowanych w budownictwie.
Do klejenia można stosować większość klejów używanych w budownictwie: kleje do płytek ceramicznych, kleje konstrukcyjne, do drewna i parkietów, epoxy i inne.
Ze względu na znikomy ciężar arkusze mogą być stosowane tam, gdzie dotychczas użycie kamiennych płyt było wykluczone, a w szczególności:

  1. na płytach kartonowo-gipsowych,
  2. na lekkich przenośnych konstrukcjach (np. wystawy sklepowe, stoiska targowe)
  3. jako wykończenie mebli (oklejenie szafek kuchennych).

 Arkusze wykonane są z naturalnego kamienia więc poszczególne egzemplarze nie są jednakowe i różnią się barwą i strukturą powierzchni.ZOBACZ CAŁĄ OFERTĘ

KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

EKO - Andrzej Benduski
Zakład Produkcyjny
42-500 Będzin
ul. Mickiewicza 101
tel. 502 62 00 14
e-mail: andrzej@meble-eko.pl

e-mail: biuro@magiakamienia-eko.pl

*Pole obowiązkowe

Magia Kamienia 2016 Wszystkie Prawa Zastrzeżone | Projekt & Wykonanie www.futureindesign.com